Hizmetlerimiz

Hakkımızda

DMR Bağımsız Denetim ve Danışmanlık A.Ş. (DMR), Türkiye’deki yasal düzenlemeler ve mesleki mevzuat ile uluslararası mesleki standartlar çerçevesinde 2007 yılında kurulmuştur. DMR, uzman kadrosu ve kaliteli hizmet anlayışı ile bağımsız denetim, finansal ve kurumsal danışmanlık alanlarında yerli ve yabancı birçok firmaya hizmet sunmaktadır.

dmr auditor 1 e1679915269974

Sürekli farklılaşan ekonomik koşullar ve yatırım alanları ve bunlara paralel olarak gelişen ve karmaşıklaşan finansal süreçler, finansal raporlama standartları, yasal düzenlemeler; şirketlerin faaliyetlerini yürütürken ihtiyaç duydukları profesyonel yaklaşımların önemini artırmıştır. DMR; bu doğrultuda şirketlere faaliyetlerinde karşılaştıkları belirsizliklerin ve ortaya çıkabilecek problemlerin yönetilmesinde, sağlıklı öngörülerde bulunmalarında ve planlamalarında destek sağlamaktadır.

DMR mesleki yeterliliği ve profesyonel hizmet anlayışıyla, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşlar’ın (KAYİK) denetiminde Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak yetkilendirilmiştir. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetimle Yetkili Kuruluşlar Listesinde yer almaktadır.

DMR, faaliyetlerinde güncelliği korumak ve uluslararası standartlarda hizmet sunmak bakış açısıyla, uluslararası organizasyonlarla iş birliği içerisindedir. Şirketimiz 2020 yılının Şubat ayından itibaren IFAC Forum of Firms denetim ağında olan IECnet uluslararası muhasebeci ve denetçi birliğinin üyesi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Başkanın Mesajı

Günümüzde şirketlerin, büyüklükleri ne ölçüde olursa olsun, ilk amaçları kurumsallaşma olmalıdır. Kurumsallaşmanın en önemli şartı da kurumsal yönetim ilkelerine uyum sağlamaktır. Şirketlerin etkin bir muhasebe ve kapsamlı bir denetim olmadan kurumsal yönetim ilkelerine uyum sağlaması mümkün görünmemektedir. Şirketler aktif büyüklükleri, hasılat tutarları, çalışan sayıları, kredi risk limitleri, döviz pozisyonları veya halka açık olmaları gibi kriterler dikkate alınarak denetime tabi tutulmaktadır. Ancak bağımsız denetim zorunluluk nedeniyle yaptırılmasının ötesinde, kurumsal yönetim ve karar alma süreçlerinde şirketlere büyük destek ve fayda sağlamaktadır. DMR Bağımsız Denetim olarak inancımız, kaliteli bir bağımsız denetim hizmetinin şirketinizin yönetim anlayışına ve gelecekteki konumuna katacağı değer oldukça kıymetlidir. Bu doğrultuda, DMR ailesi olarak birlikte çalışmaktan memnuniyet duyarız.

Dr. Lütfiye Defne YALKIN DEMİR

Yönetim Kurulu Başkanı

Defne Demir Background Removed

Ortaklarımız

Fatih Kullu

Fatih Küllü

2012 yılından itibaren DMR çatısı altında denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. 2009…

Cemile Kuzu

Cemile Kuzu

2013 yılından itibaren DMR çatısı altında denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. 2004…

Fatih Ozsahan

Fatih Özşahan

2014 yılından itibaren DMR çatısı altında denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. 2007…

Huseyin Firat

Hüseyin Fırat

2007 yılından itibaren DMR çatısı altında denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. 1994…

Veysel Karani PALAK

Veysel Karani PALAK

2013 yılından itibaren DMR çatısı altında denetim faaliyetlerinde bulunmaktadır. 1994…

Hizmetlerimiz

DMR; bağımsızlık, etik, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkeleri ışığında birçok alanda profesyonel yaklaşımlar ve çözümler sunmaktadır. Deneyimli denetçi ve danışmanlardan oluşan ekibimiz, şirketinize değer katmak ve karşılaşacağınız muhtemel problemleri çözmek için birebir hizmet vermektedir.

Audit and assurance services

Denetim ve Güvence Hizmetleri

DMR mesleki yeterliliği ve profesyonel hizmet anlayışıyla, Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından Kamu Yararını İlgilendiren Kuruluşlar’ın (KAYİK) denetiminde Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak yetkilendirilmiştir. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kurulu’nun, Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetimle Yetkili Kuruluşlar Listesinde yer almaktadır.
Denetim ve Güvence Hizmetleri
advisory services

Danışmanlık Hizmetlerimiz

Vergi danışmanlarımız sürekli değişen ve karmaşıklaşan vergi ve mali mevzuatı yerel ve global bilgi ve tecrübeyle takip ederek en doğru ve en etkin çözümleri sunmaktadır. Kurumsal yönetim danışmanlığımız ile şirketlerin kurumsal yönetim ilkelerine uyumunun sağlanmasına ve kurumsallaşma yolculuklarına destek olmaktayız. Uzman kadromuz; şirketlerin finansal performanslarının iyileştirilmesi yasal düzenlemelere uyum ve diğer danışmanlık konularında hizmet vermektedir.
Danışmanlık Hizmetlerimiz

DMR Akademi

Bilgi birikimimiz ve iş tecrübelerimizle, muhasebe, denetim, finans ve vergi konularında eğitim ve seminerler düzenleyerek muhasebe ve finans çalışanlarının mesleki gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

Audit and assurance services e1679916800954